Francuski fudbaleri nisu željeli doček. Pogledajte šta su im priredili Parižani

Nakon bolnog i razočaravajućeg poraza poslije penala u finalu Svjetskog prvenstva od Argentine, francuski fudbaleri su u prvi trenutak odbili bilo kakav doček.

Nakon razočaranja nije im bilo ni do kakvog slavlja. Samo su željeli otići svojim kućama.

No, plan se promijenio. Igrači su ipak u Parizu dobili veličanstven doček s nekoliko desetina hiljada navijača koji su im zahvalili na sjajnim igrama i srebrenom medalji.

Francuski fudbaleri promijenili plan

Selektor Didier Deschamps je objasnio zbog čega je došlo do preokreta.

Deschamps je rekao kako je dužnost igrača da zahvale navijačima na podršci iako je razočaranje veliko.

"Naša je dužnost da zahvalimo svim Francuzima koji su nas podržali. Dali su nam puno snage tokom SP-a. Podijelili smo fantastične emocije. Čak i ako je zadnje poglavlje okrutno i boli.

Ali, ne smijemo zaboraviti sve što je ova grupa napravila, iako je imala dosta poteškoća prije i tokom Svjetskog prvenstva. Nije uvijek lako igračima. Doživjeli su fantastične emocije tokom ovog takmičenja.

Za nas i igrače je veoma važno da pozdravimo ovu publiku", rekao je Deschamps, prenosi Index.

Podsjetimo, Argentina je sionoć u finalu Svjetskog prvenstva u Kataru nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca pobijedila branitelja naslova Francusku sa 4:2.

Dramatično finale

Argentina je u prvom poluvremenu golovima Messija sa bijele tačke i Di Marije došla do dva gola prednosti.

U finišu drugog poluvremena Francuzi su se probudili. Mbappe je golovima u 81. i 81. minuti uspio svojoj reprezentaciji donijeti izjednačenje i produžetke.

U dodatnih 30 minuta postignuta su još dva pogotka. Prvo je Messi došao do svog drugog gola u 109. minuti. Francuzi ponovo vratili u 118. kada je sa bijele tačke pogodio Mbappe i postigao hat-trick.

U izvođenju penala uspješniji su bili Argentinci koji su pogodili sva četiri puta. Francuzi su promašili jedan šut dok je golman Martinez odbranio udarac Comana.