Fudbaler na utakmici izgubio 5,7 kilograma. Video je viralan

Atletico Mineiro je s 2:1 slavio kod Tombensea, ali je od rezultata zanimljiviji detalj: fudbaler je na utakmici izgubio 5,7 kilograma

Atletico Mineiro je u brazilskom prvenstvu s 2:1 slavio na gostovanju kod Tombensea, ali je od rezultata zanimljiviji detalj: fudbaler je na utakmici izgubio 5,7 kilograma. Naime, 36-godišnji napadač Hulk asistirao je za prvi gol koji je zabio Paulinho z 51. minuti, a onda u 89. golom i donio pobjedu.

Klub je nakon utakmice objavio video u kojoj je brazilski nogometaš glavni protagonist. Naime, Hulk je stao na vagu prije i nakon utakmice. Uoči utakmice imao je 97,6 kilograma, a nakon 91,9.

U prijevodu u 120 minuta koliko je iznosio period između dva vaganja fudbaler je na utakmici izgubio je 5,7 kilograma.

"Je li puno trčao tokom igre? Čovjek je mašina na terenu", uz video koji je vrlo postao viralan su napisali iz Atletica.

Hulku je 36 godina, a u dvije utakmice nove sezone zabio je tri gola.

U karijeri je između ostalih nosio dres Porta i Zenita, dok je u Atletico stigao u februaru 2021. iz SH SIPG-a.