Futsal Zmajevi na furiozan način izborili historijski plasman na Euro

Fenomenalna reprezentacija Bosne i Hercegovine u futsalu ispisala je historiju i plasirala se na premijerno Evropsko prvenstvo! Hrabri Zmajevi u Zenici savladali su Rumuniju rezultatom 5:0 i tako ispunili cilj.

Niko se nije nadao da će Zmajevi na maksimalnom učinku od 4:0 već nakon dvije trećine kvalifikacija izboriti prvi plasman na Evropsko prvenstvo. Ipak, izabranici Ive Kreze su to uspjeli učiniti na furiozan način, piše Sport Centar.

Kao i prije šest dana, reprezentacija BiH je slavila protiv Rumunije obogaćene Brazilcima i Portugalcima koji danas nisu imali odgovor na sjajnu igru borbenih Zmajeva.

U prvom dijelu igralo se borbeno, sa po nekoliko prilika na obje strane, a onda je u 18. minuti Srđan Ivanković doveo našu selekciju u vodstvo. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Samo što se krenulo sa centra, BiH je došla do drugog gola. U 21. minuti strijelac za 2:0 bio je Nermin Kahvedžić.

Kada je u 25. minuti kapiten Anel Radmilović postigao treći gol, bilo je jasno svima da Zmajevi idu na Euro. Ipak, do opuštanja nije smjelo doći.

Toga je bio svjestan i golman Milanović koji je zatvorio Rumunima prilaz našoj mreži. U dva navrata sjajno je odbranio udarce Savija Valadaresa.

Kako se meč bližio kraju, tako su Rumuni bili sve bezopasniji. Nevjerovatno je kako su selektor Krezo i njegovi pomoćnici odradili analizu protivnika i tako kvalitetnu selekciju u napadu “obezglavili”. Kada su Rumuni krenuli bez golmana, i to smo kaznili. Kahvedžić je u 37. minuti došao do lopte nakon greške rivala i proveo je u praznu mrežu.

U posljednjim trenucima Bilal Jelić pogađa nakon sjajne akcije za 5:0, tako da su fenomenalni futsal reprezentativci sa četiri pobjede u isto toliko mečeva izborili premijerni nastup na Evropskom prvenstvu.