Golovi poput Batistutinih? Neprikosnoveni Džeko: Bolje je reći poput mojih

Napadač Rome Edin Džeko s dva gola donio je tri boda svome timu u prvoj utakmici nakon povratka fudbala u Italiji. Ako ste mislili da je zaboravio igrati tokom pandemije, sinoć je pokazao da ste se dobro prevarili.

On je za klupsku TV prokomentirao svoj učinak u pobedi Giallorossija sa 2:1 nad Sampdorijom.

Dva prekrasna gola i tri važna boda.

"Veoma sam sretan zbog pobjede, također zbog dva gola. Nedostajalo mi je to.

Kako prosuđujete prvi meč nakon povratka?

"Dobro smo radili, čak i u prvom poluvremenu. Kasnije smo se dozvali i uspjeli postići gol na vrijeme. Važno je bilo da u tim trenucima ne spuštaš glavu.

Borili smo se sve do kraja, iako nikad nije lako započeti utakmicu sa 0:1. Mogli smo postići gol u i prvom poluvremenu, ali to nismo uspjeli."

Golovi liče na nekadašnje Batistutine, ali možda je bolje reći da podsjećaju na Džekine.

"Bolje je reći na Džekine (smijeh)!"

Džeko se sa sinoćnja dva gola izjednačio na petom mjestu vječne liste najboljih strijelaca Rome sa legendarnim Pedrom Manfredinijem. Obojica su postigla po 104. gola.

Ispred Džeke se na četvrtom mjestu nalazi Rodolfo Volk sa 106 golova, treći je Amadeo Amadei sa 111, drugi Roberto Pruzzo sa 138, dok je naravno najbolji strijelac Rome svih vremena Francesco Totti sa čak 307 golova.

Edin je za Romu ukupno odigrao 212 mečeva u svim takmičenjima.

Ove sezone je dao 17 golova i asistirao devet puta u 33 odigrana meča.