Gradski derbi u Tuzli. Mehmedović postigao eurogol za bijeg sa posljednjeg mjesta

Fudbaleri tuzlanske Slobode stigli su do minimalne, ali itekako bitne pobjedu u gradskom derbiju nad Tuzla Cityjem 1:0 (0:0).

Gol vrijedan tri boda i bijega sa posljednje pozicije na tabeli Premijer lige Bosne i Hercegovine postigao je Eldar Mehmedović u 65. minuti. Asistitrao je Nikola Komazec, a Mehmedović je postigao eurogol za veliku radost navijača i prvotimaca Slobode.

Utakmica je počela s obostrano opreznom igrom. Ulog je bilo veliki. Slobodu je u 14. minuti zadesio veliki peh. Zbog povrede je izašao Said Husejinović. Zamijenio ga je Mehmedović koji će postati junak Slobodine pobjede u gradskom derbiju.

Mehmedović je u 16. minuti i pogodio mrežu Tuzla Cityja. Međutim, sudija Irfan Peljto poništio je gol zbog prekršaja. Identično je bilo i desetak minuta kasnije kada je mrežu Slobode pogodio Irfan Hadžić.

Peljto je poništio gol zbog prekršaja.

Potom je na scenu stupio golman Slobode Semir Bukvić. On je bravuroznim intervencijama sačuvao svoju mrežu. Dva puta je zaustavio pokušaje Jasmina Čelikovića. U 44. minuti je odbranio i jedanaestarac Mići Kuzmanoviću.

Ponovo je drugi dio počeo sa opreznom igrom. U 66. minuti uslijedilo je veliko slavlje kada je Mehmedović postigao eurogol.

Dva minuta kasnije Kuzmanović propušta fenomenalnu priliku, šutira preko gola. Tuzla Ciy je do kraja imao blagu terenesku inicijativu. Sloboda je imala pokušaje Stojana Vranješa, Adija Alića, Aldina Mešića.

Sloboda je osvojila 29 bodova. Tuzla City ostao na 31 bodu.

Zrinjski je danas slavio u gostima protiv Posušja (3:0), dok su Sloga i Leotar odigrali 1:1.

Poredak: Zrinjski 69, Borac 52, Sarajevo 48, Široki Brijeg 44, Željezničar 42, Velež 41, Tuzla City 31, Sloga Doboj 31, Posušje 30, Igman 29, Sloboda 29, Leotar 28.

Zrinjski je osigurao titulu prvaka BiH. Premijer ligu će nakon 33 kola napustiti dva najslabije plasirana tima.