Haaland i društvo razbili Arsenal. “Građani” ponovo na prvom mjestu

Manchester City preuzeo je vodstvo na tabeli engleske nogometne Premier lige savladavši Arsenal 3:1, ekipu dosadašnjeg lidera, sa 3:1.

Branitelji naslova stigli su u prednost sredinom prvog poluvremena. Tada je Kevin de Bruyne (24) iskoristio neoprezno i prekratko vraćanje lopte golmanu Takehira Tomiyasua, prenosi HRT.

Presjekao je loptu i odmah udarcem iz prve lobao golmana Aarona Ramsdalea. Na 1:1 izjednačio je Saka (42) iz kaznenog udarca koji je skrivio vratar Cityja Emerson, srušivši Eddeija Nketiaha.

U drugom poluvremenu do izražaja je ipak došao veći kvalitet ekipe Cityja. Novu prednost "Građanima" osigurao je Jack Grealish (72) preciznim udarcem s 15 metara nakon sjajne kombinacije Erlinga Haalanda i Ilkaya Gundogana.

Pobjedu je osigurao Haaland (82) koji je s pet metara iskoristio povratnu loptu De Bruynea. Njega je prethodno lucidno proigrao Gundogan.

Vodeći City sada ima 51 bod kao i drugi Arsenal. No, nalazi na vrhu zbog daleko bolje razlike pogodaka iako su "Topnici" odigrali susret manje. Treći Manchester United ima pet bodova manje.