Haaland: Nisam zadovoljan, nije bilo dobro. Trebali smo im zabiti više od šest golova

Manchester City je u nedjeljnom gradskom derbiju na Etihadu do nogu potukao Manchester United. Završilo je 6:3, a konačnim rezultatom mogu biti presretni gosti koji su bili na rubu teške katastrofe. Na poluvremenu je City imao 4:0, a dva od tri gola United je zabio u zadnjim trenucima susreta. Phil Foden je briljirao s tri gola, no igrač koji je obilježio derbi bio je čudesni Erling Haaland. Tri gola i dva asista bili su dosta za čistu desetku u engleskim medijima.

Nevjerovatni Norvežanin je sudjelovao u pet od šest postignutih pogodaka vodeće momčadi lige, a pri tome je postavio novi rekord koji će teško ikada biti dostižan. Haalandu je to bio već treći hat-trick u sezoni i za to mu je trebalo samo osam utakmica. Haaland je tri gola ranije postigao protiv Crystal Palacea i Nottingham Foresta, a već sada ima hat-trickova u engleskom prvenstvu koliko imaju igrači poput Cristiana Ronalda, Jamieja Vardyja, Didiera Drogbe i Franka Lamparda.

Norvežanin, koji je ovog ljeta stigao u City iz dortmundske Borussije, zabio je 17 golova u 11 utakmica. Nakon susreta s Unitedom Haaland kao da nije bio posve zadovoljan.

''Morali smo pobijediti uvjerljivije. U drugom poluvremenu smo bili nekako stegnuti, bili smo posve dekoncentrirani. Izgubili smo kontrolu u drugom poluvremenu. Nije bilo dobro i s tim nisam zadovoljan. Tako da moramo još više raditi'', rekao je Haaland.