Hajduk izborio završnicu Kupa Hrvatske, u finalu ga ne čeka Dinamo

Hajduk je izborio plasman u finale Hrvatskog kupa u nogometu. Splićani su u Koprivnici na stadionu "Ivan Kušek Apaš" pobijedili domaći Slaven Belupo sa 1:0.

Pogodak odluke zabio je Marko Livaja u 59. minuti iz jedanaesterca.

Hajduk će u finalu 24. maja na riječkoj Rujevici braniti naslov protiv Šibenika. U prvom polufinalu 5. aprila Šibenčani su na svom Šubićevcu senzacionalno slavili sa 2:1 protiv zagrebačkog Dinama.

Podsjetimo, "Modri" su poveli golom Josipa Drmića u 40. sekundi. No, Šibenik je u drugom dijelu okrenuo rezultat golovima Ikera Poza (72) i Duje Čopa (90+3) napravio čudo.

Za Šibenik je to drugo finale u historiji. U svom prvom 2010. godine je izgubio od Hajduka. S druge strane, Splićani su izborili svoje 13. finale u kojem će loviti osmi naslov, prenosi BHRT.

Osim što je izborio finale Kupa, Hajduk je ovom pobjedom prekinuo i niz od četiri uzastopna gostovanja u Koprivnici bez slavlja.

Zanimljivo, utakmica je u 30. minuti nakratko prekinuta nakon što su se uključile prskalice za vodu. No, srećom, prekid je kratko trajao.

Jedini pogodak je pao u 59. minuti i to s bijele tačke. Pukštas je pucao u kaznenom prostoru, a Nikola Jambor blokirao udarac rukom.

Sudija Patrik Kolarić je nakon videoanalize pokazao na bijelu točku. Livaja je bio siguran za vodstvo gostiju.