Hrvatska – Češka 1:1 Perišić golčinom spasio “Vatrene” ispadanja iz grupe

Reprezentacije Hrvatske i Češke odigrale su 1:1 u drugom kolu grupe D Europskog prvenstva.

Česi su bolje otvorili meč, imali igru i stvorili nekoliko prilika, a njihov trud je nagrađen golom Patrika Schicka sa bijele tačke u 37. minuti.

Tek nakon primljenog gola "Vatreni" se bude i igraju nešto bolje, a junak Hrvatske u ovom meču je bio Ivan Perišić koji je sjajnim golom u 47. minuti donio poravnanje svojoj reprezentaciji i tako je spasio poraza i eliminacije u grupnoj fazi takmičenja.

Do kraja meča obje ekipe su imale po nekoliko poluprilika, ali je rezultat ostao nepromijenjen. Češka se tako trenutno nalazi na prvom mjestu grupe D sa 4 boda, Hrvatska je na samo jednom osvojenom bodu, ali i dalje sa šansama da prođe dalje.

Hrvatska u 22. juna (utorak) igra odlučujući meč protiv Škotske od 18 sati. Češka igra protiv Engleske u istom terminu.