Ibrahim Šehić promijenio nogometnu historiju. Ali ne svoje zemlje, nego Finske

Reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je u Zenici izgubila od Finske 3:1 i tako ostala bez šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo u Kataru iduće godine.

Finci su poveli u 29. minuti, no do vodstva su mogli i četiri minute ranije, ali golman Ibrahim Šehić odbranio je jedanaesterac Teemuu Pukkiju.

To je moglo izazvati potpuni šok kod gostiju jer je to bio tek treći promašeni penal u historiji finske reprezentacije, kako javljaju tamošnji statističari.

Prema njima, prije Pukkija samo su dva Finca promašila jedanaesterac - Jarl Malmrgen 1931. i Ari Makynen 1976. godine.

Tako se golman Konyaspora u svojem 40. nastupu za reprezentaciju BiH upisao u nogometnu historiju, ali ne svoje zemlje, nego Finske.