Inter bez Džeke razbio rivala i izbio na čelo Serije A

Nogometaši Intera s uvjerljivih su 4:0 savladali Cagliari na San Siru u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 17. kola Serije A i preuzeli vodeću poziciju na ljestvici prvenstva Italije.

Lautaro Martinez je u 29. minuti postigao vodeći pogodak za branitelje naslova, a isti je igrač u 44. minuti propustio iz kaznenog udarca udvostručiti Interovu prednost, prenose "Sportske novosti".

No, to domaću momčad nije zaustavilo na putu prema uvjerljivoj pobjedi. Alexis Sanchez je u 50. minuti pogodio za 2:0, u 66. minuti je Hakan Calhanoglu bio strijelac trećeg pogotka, a konačnih 4:0 postavio je svojim drugim pogotkom Lautaro Martinez u 68. minuti.

Reprezenttivac Bosne i Hercegovine Edin Džeko meč je proveo na klupi.

Inter je sa 40 bodova izbio na čelo ljestvice s bodom više od Milana, tri više od Atalante te četiri više od Napolija koji je u nedjelju doživio šokantan poraz od Empolija pred svojim navijačima (0:1).