Inter slavio pobjedu protiv Venezije. Džeko igrao 90 minuta

Nogometaši Intera pobijedili su na stadionu "Pierluigi Penzo" u 14. kolu Serije A ekipu Venezije rezultatom 2:0. Ovom utakmicom smo su potvrdili veliku pobjedu iz prošlog kola kada su savladali lidera Napolija.

Prvaci Italije su krenuli žestoko od prve minute, konstantno su napadali i stvarali prilike, a nagrada za dobru i ofanzivnu partiju stigla je u 34. minuti.

Calhanoglu je postigao izuzetno lijep pogodak preciznim šutem u nebranjeni dio mreže za veliko slavlje gostiju. Ujedno je 0:1 bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku meča dosta skromniji nogomet u kojem je Inter i dalje imao inicijativu te nije dozvoljavao Veneziji da se razmaše i eventualno ugrozi pobjedu izabranika Simonea Inzaghija.

Drugi gol je postigao Martinez u sudijskoj nadoknadi nakon što je sigurno izveo penal.

Kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko na terenu je proveo svih 90 minuta, ali nije imao prostora ni upotrebljivih lopti kako bi postigao svoj 11. pogodak u sezoni.