Irfan Peljto naljutio trenera Lazija: “Taj bi iznervirao i sveca, užasno smo tretirani”

Irfan Peljto navukao je gnjev trenera Lazija Maurizija Sarrija.

Najbolji bosanskohercegovački arbitar sudio je sinoć bitan meč posljednjeg kola grupne faze Evropske lige u Rotterdamu između Feyenoorda i Lazija.

Duel na stadionu De Kupi direktno je odlučivao o plasmanu u nokaut-fazu Evropske lige u nogometu.

Laziju je bio potreban bod u Nizozemskoj kako bi osigurao jedno od dva prva mjesta u grupi i proboj u nastavak takmičenja. Međutim, na kraju su Rimljani u burnom meču poraženi (0:1) golom Santijaga Gimeneza u 64. minuti.

Rezultat je ostavio Lazio na trećem mjestu u grupi F. Tako će italijanski klub evropsku sezonu nastaviti u nokaut-fazi trećeg po snazi takmičenja, Konferencijskoj ligi.

Da stvari budu gore po Lazio, osvojili su Rimljani isti broj bodova (8) kao prva i druga ekipa u grupi F nakon šest kola. To su Feyenoord i danski Midtjylland koji su prošli dalje. Osam bodova osvojio je i četvrtoplasirani austrijski Sturm za kojeg uopće nema evropskog proljeća.

Temperamentni Sarri (63) zbog tih je pehova morao naći krivca. Pronašao ih je u sudijama iz Bosne i Hercegovine.

Glavni sudija meča bio je Irfan Peljto. Njemu je ovo peti ovosezonski meč grupne faze Evropske lige.

Arbitru iz Sarajeva su asistirali Davor Beljo i Damir Lazić. Četvrti sudija bio je Miloš Gigović.

"Sudija bi iznervirao i sveca Padre Pia. Užasno smo tretirani. Da sam ja predsjednik kluba ne bih ni igrao Konferencijsku ligu. Što se tiče njihovog gola, tu su bila dva prekršaja, a ne jedan.

Počelo je faulom na Matteu Cancellieriju u blizini moje klupe. Onda je Patric jasno gurnut s leđa u blizini golmana.

'Očekivali smo u najmanju ruku da će sudac ponovo pogledati VAR. Prekid kod pogotka je trajao pet minuta. Volio bih znati koliko se efektivno igralo od sporne situacije pa do kraja", grmio je Sarri.