Italija bruji o ovome: Pojavio se snimak kako je Džeko reagovao kad je vidio da ga Inzaghi mijenja

U jednom od najvećih derbija Italije, Inter je gostovao u Rimu kod Lazija u okviru 8. kola Serije A i nije se proslavio.

Inter je poveo 1:0 golom Ivana Perišića u 12. minuti iz penala, a Lazio je poravnao također s bijele tačke u 64. minuti kada je precizan bio Ciro Immobile.

Taj rezultat je stajao do 81. minute, a onda je Felipe Anderson pogodio za preokret Lacija 2:1 čime je prelomio utakmicu.

Konačnih 3:1 postavlja Sergej Milinkovic-Savić pogotkom u sudijskoj nadoknadi.

Bh. kapiten i napadač nerazzurra Edin Džeko, koji je od prve minute predvodio napad Intera, nije se ovog puta uspio upisati u listu strijelaca.

Ugledna Gazzetta dello Sport mu je za nastup dala ocjenu 5 uz naglasak da je bio najlošiji na terenu.

U 75. minuti Simone Inzaghi ga je izveo iz igre što je Džeko podnio stoički. Trenutak izmjene pogledajte ovdje.

Dok je izlazio navijači Lazija su mu zviždali, Dijamant je ispraznio nos te ohrabrio Lautara Martineza koji ga je zamijenio.