Italija djeluje nezaustavljivo: Pregaženi su i Petkovićevi Švicarci

Reprezentacija Italije na ovom Euru pokazuje igru na kakvu od njih nismo navikli. Italijani su tradicionalno uvijek bili čvrsta ekipa koja je više pazila da ne primi pogodak nego da ga da. I taj pristup im je uvijek nekako prolazio na velikim takmičenjima.

Ipak, na ovom Euru gledamo neke nove, lepršave Azzure koji igraju za gol više. Posljednji su to na svojoj koži osjetili Švicarci našeg Vladimira Petkovića.

Italijani su sa laganih 3:0 pregazili reprezentaciju Švicarske te se nakon dva kola plasirali u osminu finala Eura. Za Azzure su pogađali Locatelli u 26. i 52. minuti te Immobile u 90. minuti.

Ovo je Italijanima druga pobjeda u isto toliko mečeva na Euru. U prvom kolu su savladali Tursku istim rezultatom 3:0.