Italija izborila završnicu Lige nacija. Ostala još samo jedna dilema

Nogometaši Italije pridružili su se reprezentacijama Hrvatske i Nizozemske u završnici Lige nacija.

Ekipa selektora Roberta Mancinija je u direktnoj borbi za prvo mjesto koje vodi na Final Four pobijedila Mađare sa 2:0 na njihovoj Puškaš Areni.

Mađari su uoči zadnjeg kola imali dva boda više od Italije i bio im je dovoljan bod, no "Azzurri" su Puškaš Arenu napustili s punim plijenom.

Italijani su došli u vodstvo u 28. minuti utakmice kada je veznjak Mađarske Nagy neoprezno vraćao loptu svom vrataru. Lopta se nakon duela Gulacsija i napadača Italije Gnonta odbila do Raspadorija koje je bez problema spremio loptu u praznu mrežu.

Za konačnih 2:0 zabio je Dimarco u 52. minuti nakon što je sjajnu loptu poslao Cristante, prenosi HRT.

Mađari su pred više od 60 hiljada navijača poraženi još jednom od Italije, ali kao utjeha im može biti da su dva puta bili bolji od Engleza, u ogledima s Njemačkom upisali su pobjedu i remi.

Posljednjeg sudionika završnog turnira dat će dvoboj Portugala i Španije koji se bore za prvu poziciju u grupi 2, a utakmica se igra u utorak.