Italijanskom sudiji prijeti žestoka kazna zbog onoga što je učinio Radetu Kruniću i društvu

Italijanski sudija Marco Serra navodno je suočen s dugotrajnom suspenzijom nakon što je AC Milan koštao sva tri boda u šokantnom porazu od Spezije u ponedjeljak.

S neriješenim rezultatom 1-1 u nadoknadi vremena, Milan je krenuo prema pobjedi i došao na nekoliko centimetara od vodstva, a Ante Rebić je ubacio loptu do Juniora Messiasa u kazneni prostor, piše Daily Mail.

No, dok je Messias ubacivao loptu u mrežu, Serra se oglasio i pozvao da se igra vrati zbog prekršaja nad Rebićem prije nego što je lopta bila upućena Messiasu.

Milanovi igrači bijesno su nasrnuli na glavnog sudiju, koji je odmah podigao ruke kako bi se ispričao za svoju veliku grešku, ostavivši rezultat na 1-1, a Milan bez kasnog gola.

Prošlo je samo oko dvije sekunde između prekršaja i udarca, ali prednost nije dopuštena, a kontroverza se višestruko povećala kada je Spezia krenula na drugu stranu i zabila pobjednički pogodak u 96. minuti.

A sada, prema Gazzetti dello Sport, Serra se suočava s 'dugotrajnom suspenzijom' zbog nastupa na San Siru.

U izvješću talijanske novinske kuće dalje se tvrdi da su se čelnici sudačkog saveza (AIA) izvinuli Milanu za pogrešku i istaknuli kako je Serra napravio niz pogrešaka, uključujući jasni nedosuđeni penal za Milan u prvom poluvremenu, što je VAR tada uočio.

Dok su uobičajena suspenzija za lošu izvedbu sudija dvije utakmice, Gazzetta dello Sport tvrdi da bi Serra mogla dobiti veću kaznu.

Trener AC Milana Stefano Pioli otkrio je da se Serra izvinio njemu i njegovim igračima nakon utakmice.

U razgovoru za DAZN nakon utakmice, Pioli je rekao: 'Pokušao sam smiriti svoje igrače, ali nisam uspio, što pokazuje i pogodak Spezije.

'Znali smo da je to nepravda, sami smo krivi, ali odgovornost dijelimo sa sudijom. Žao mi je što to moram reći. Čak se i izvinio, možda ni to nije bila greška. Šteta je.

'Međutim, trebali smo zabiti više golova u prvom poluvremenu, loša je noć i moramo reagirati sada.'

Bio je to bolan poraz za Milan, koji bi pobjedom bio na vrhu, ali je umjesto toga ostao dva boda zaostatka za vodećim Interom iz Milana, koji ima utakmicu manje.

No, Rossoneri imaju priliku iskupiti se i vratiti se u utrku za naslov u svoje sljedeće dvije utakmice, protiv petoplasiranog Juventusa, a zatim i Intera.