Iznenađenje na Wimbeldonu: Italijan izbacio Carlosa Alcaraza u osmini finala

Sinner je potpuno dominirao u prva dva seta, a Alcaraz je do zraka došao tek od početka trećeg seta kada se razvila izjednačena i velika borba. Inače, tokom prva tri seta Španac je imao tek jednu break loptu u meču. U tie-breaku trećeg seta Alcaraz je poveo 6-3, ali Italijan ne samo da je došao do 6-6, već je meč mogao zaključiti u tri seta.

No, propustio je dvije meč lopte, kod 7-6 i 8-7. Alcaraz je dobio tie-break i potom prijetio Sinneru na startu četvrtog seta. Međutim, kada se iz tih neugodnosti Italijan izvukao napravio je break kod 2-1 i otvorio sebi put prema osam najboljih. Alcaraz je posljednju šansu imao kod 3-5, ali nije iskoristio jednu break šansu.

Sinner je ovom pobjedom ostvario najbolji rezultat karijere u Wimbledonu, a u četvrtfinalu će igrati protiv pobjednika meča Đoković - Van Rijthoven. Inače, tokom kratke karijere Sinner je već dogurao do četvrtfinala Australian Opena i Roland Garrosa.