Javio se i Ćiro: Plakao sam 15 minuta. Hvala Daliću i njegovim vitezovima

Javio se i Ćiro Miroslav Ćiro Blažević vani među ljudima svijetli sako naočale sijeda kosa nasmijan iza gužva ne razaznaju se lica

Nakon utakmice Zlatko Dalić je medalju posvetio Ćiri Blaževiću: "Ovo je bronza zlatnoga sjaja. Bila je teška utakmica, ovo je medalja za cijeli hrvatski narod, za sve koji navijaju za nas. Na dva svjetska prvenstva zaredom osvojili smo dvije medalje. Pobjedu bih poklonio Ćiri Blaževiću, čovjeku koji je sve ovo započeo. Šefe, ovo je za Vas. Mogu ja osvojiti pet medalja, ali Vi ćete uvijek ostati trener svih trenera."

Nakon utakmice i Dalićeve izjave, javio se i Ćiro:

"Ovo me vratilo u život. Zadnjih 15 minuta utakmice sam već plakao od sreće jer sam vidio da nam ništa ne mogu, da pobjeđujemo i ulazimo među najveće nogometne velesile na planetu.

Mi smo to zaslužili. Želim zahvaliti Daliću i njegovim herojima, njegovim vitezovima koji su osvojili ovo treće mjesto na jedan ponosit, hrvatski način. Svaka im čast. Čuo sam kad mi je Dalić posvetio pobjedu, puno mi to znači. Ja sam sve učinio u svoje vrijeme, on je tome svjedočio i hvala mu na svemu i toj posveti#, javio se i Ćiro za Index.

Fudbalska reprezentacija Hrvatska slavi bronzu na Svjetskom prvenstvu u Kataru, nakon što je danas u meču za treće mjesto slavila protiv selekcije Maroka rezultatom 2:1. Hrvatska je tako osvojila svoju drugu svjetsku bronzu, nakon one 1998. godine u Francuskoj.

Hrvatska se vraća kući sa svojom drugom bronzom na svjetskim prvenstvima. Igrači Maroka ostali su u suzama na terenu, ali kući idu kao jedina afrička reprezentacija koja se našla među četiri najbolje reprezentacije svijeta.

Preostala je još finalna utakmica Svjetskog prvenstva Kataru između Argentine i Francuske, koja se igra sutra na stadionu “Lusail” s početkom u 16.00 sati, čime će biti okončano 22. Svjetsko fudbalsko prvenstvo u Kataru. ​​​​​​​