Je li ovaj igrač Chelsea najveći peh? Danas mu je poništen 16. gol u dvije sezone

Chelsea je u 7. kolu Premiershipa pobijedio Southampton 3:1 i skočio na prvo mjesto tabele.

Domaćini su poveli golom Trevoha Chalobaha u 9. minuti, a gosti izjednačili preko Ward-Prowsea, koji je u 60. minuti realizirao penal, da bi u 77. dobio crveni karton. Chelsea je u završnici slomio goste, a pobjedu mu je donio Timo Werner u 84. minuti, kojemu je to bio prvi ovosezonski gol u Premiershipu. Konačnih 3:1 postavio je Ben Chilwell minutu prije kraja.

Werner je konačno zabio u Premiershipu nakon pet i pol mjeseci, a zabio je i u 41. minuti, ali mu je gol poništen nakon intervencije VAR-a. Nijemac je nakon ubačaja Hudson-Odoija lijepo zabio glavom i kod njegova gola nije bilo ni prekršaja ni ofsajda i Werner je počeo slaviti.

No, sucu Atkinsonu javljeno je da je desetak sekundi ranije u začetku te akcije Cesar Azipilicueta napravio prekršaj. Atkinson je pogledao snimku i onda poništio gol. To je Werneru bio čak 16. gol koji mu je VAR poništio od kad je prošlog ljeta stigao iz Leipziga za 53 miliona eura. Do sad je za Chelsea odigrao 59 utakmica te upisao 13 golova i 16 asistencija.