Još samo 27. i 31. minuta: Džeko nadomak posebnog rekorda, u historiji fudbala ovo su uradili jedino Ronaldo i Ibrahimović

Dvoboj 9. kola Serie A između Intera i Juventusa, popularni Derby d'Italia, završio je bez pobjednika (1-1).

Inter je bio blizu slavlja jer je golom Edina Džeke vodio sve do 89. minute. Tada je Paulo Dybala realizirao jedanaesterac i postavio konačnih 1-1.

Dijamantu je ovo bio sedmi gol u Seriji A ove sezone, a toliko je postigao u cijeloj prošloj sezoni za Romu.

Pored toga, sada je korak bliže nevjerovatnom podvigu.

Džeko je protiv Juventusa pogodio u 17. minuti, što znači da mu je ostalo da postigne golove u 27. i 31. minuti i tako zatrese mrežu u svakoj minuti utakmice u karijeri (računaju se i utakmice za reprezentaciju).

U bogatoj karijeri bh. kapiten je zabio čak 300 golova na 649 utakmica.

Ako uspije ovo napraviti, pridružit će se Cristianu Ronaldu i Zlatanu Ibrahimoviću kao jedinima koji su ostvarili ovaj podvig u historiji fudbala.