Juventusu deveti uzastopni naslov prvaka Italije

Juventus je s 2:0 slavio protiv Sampdorije u utakmici 36. kola italijanske Serie A i tom pobjedom osigurao novi naslov prvaka Italije.

Pogotke za torinsku momčad zabili su Cristiano Ronaldo u sedmoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena i Federico Bernardeschi u 67. minuti susreta.

Ronaldo je bio precizan nakon što je Pjanić izveo slobodni udarac na oko 25 metara od gola Sampdorije i prizemnom loptom uposlio Portugalca na rubu kaznenog prostora. Najbolji igrač Juventusa opalio je iz prve i matirao vratara Sampdorije.

Pogodak Bernardeschija ponovno je dobrim dijelom Ronaldov pogodak. Igrači Juventusa uzeli su loptu na polovici Sampdorije, a Higuain je povukao kontranapad kroz sredinu terena.

Na tridesetak metara od gola Sampdorije proigrao je Ronalda na lijevom krilu, Portugalac je pucao, ali je golman obranio njegov udarac. Ipak, lopta se samo odbila do Bernardeschija koji je natrčao i pospremio ju u mrežu za 2:0.

Utakmica je potpuno otišla na stranu Juventusa u 77. minuti kad je isključen veznjak Sampdorije Morten Thorsby koji je zaradio drugi žuti karton zbog prekršaja na Pjaniću.

Nakon toga je Juventus potpuno preuzeo konce igre, a imao je priliku i povećati vodstvo u 89. minuti, ali Ronaldo nije uspio zabiti s bijele tačke.

Ovom pobjedom Juventus je pobjegao na nedostižnih sedam bodova od drugoplasiranog Intera dva kola prije kraja prvenstva pa navijači u Torinu slave još jednu, devetu zaredom titulu u Italiji.

Službeno, Juventus ima osvojenih 35 titula.