Juventus i Milan odrigrali su čudesnu utakmicu, ali još zanimljivije je bilo prepucavanje Ibrahimovića i Ronalda

Sinoć su Milan i Juventus na San Siru odigrali utakmicu za pamćenje. U spektakularnom derbiju vidjeli smo šest golova i nevjerovatan preokret Milana. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda je uslijedilo čudesno drugo poluvrijeme.

Gosti su odmah na početku zabili dva gola, precizni su bili Rabiot u 47. i Ronaldo u 53. minuti. U tom trenutku niko nije mogao ni sanjati što će se dogoditi. Milan je bio na koljenima, a onda se u samo pet minuta dogodio klasičan blitzkrieg. Ibrahimović s 11 metara u 62., Kessie u 66. te Leao u 67. minuti preokrenuli su rezultat.

Osim uzbudljivih događanja na terenu, italijanske medije zainteresirao je detalj iz 62. minute kad je Zlatan dobio priliku da s bijele tačke smanji na 1:2.

Glavni akteri tog skeča bili su najveće zvijezde Milana i Juventusa, veterani Ibrahimović (38) i Ronaldo, koji su se, kako piše Calciomercato, zadirkivali kao mala djeca.

"Zlatan Ibrahimović, nakon što je VAR naložio sucu Guidi da dosudi penal za Milan, oprezno postavlja loptu na bijelu tačku. Iza njega Ronaldo, polako se približava rubu šesnaest metara, odmičući se nekoliko metara od Šveđanina, vičući golmanu Szczesnyju: 'Znate ga, sad će početi pričati.' Ibrahimović zabija hladno, Rebić uzima loptu i donosi je na sredinu terena, ali Zlatan okreće prema Portugalcu i upućuje mu svoj prepoznatljivi podrugljivi osmijeh. Osmijeh i bljesak kamera. Te mentalne igre ne funkcioniraju s Ibrom. Dvojica veterana koji se zadirkuju poput djece. A možda je i to neka njihova tajna”, stoji u tekstu Calciomercata.

No, tu nije bio kraj međusobnom zadirkivanju dvojice nogometnih genijalaca.

Zlatan je iz igre izašao u 67. minuti, a kad je Rebić zabio gol za 4:2 i riješio utakmicu, kamere su uhvatile Ibru kako rukama gestikulira prema Ronaldu pokazujući da Portugalac previše priča.