Južna Koreja je tvrd orah: Urugvajcima samo bod na startu Mundijala

Fudbaleri Urugvaja i Južne Koreje odigrali su meč bez pogodaka u 1. kolu grupne faze Svjetskog prvenstva, te tako podijelili bodova. Kako sportski analitičari navode Južna Koreja je tvrd orah.

Bilo je, dakle, 0:0. Ali imalo se šta vidjeti u okršaju ovih ekipa. Dobro se posebno predstavila Južna Koreja. Koja se pokazala tvrdim orahom za Urugvajce. Koji su također imali svoje šanse, ali sve su ostale neiskorištene. Treba reći i da je Koreance dva puta spasio okvir gola…

Južna Koreja je bolje ušla u utakmicu. Ali onda sredinom prvog dijela Urugvaj preuzima inicijativu i stiže do dvije sjajne šanse. Prvo je u 22. minuti Pellistri centrirao za Nuneza, a on promašuje loptu. Da bi u 27. minuti zbog lošeg dodavanja propao obećavajući kontranapad Urugvajaca.

Hwang je u 34. minuti imao kolosalnu priliku da doveje Južnu Koreju u vodstvo. Ali je potpuno neometan sa šest-sedam metara prebacio gol.

U 43. minuti je Diego Godin nakon kornera šutirao glavom i pogodio stativu!

Drugo poluvrijeme je ponudilo nešto manje uzbuđenja, a prvu veliku šansu vidjeli smo tek devet minuta prije kraja. Nunez se tada namjestio i šutirao, ali lopta ide pored stative.

U 89. minuti je Valverde sjajno raspalio po lopti s distance i pogodio stativu, a potom na drugoj strani Son šutira malo pored gola.