Kad je struje nestalo te “kobne” noći… Edin Višća je prvak Turske nakon “neviđene” utakmice s Kayserijem

Fudbaleri Basaksehira Edina Višće prvaci su Turske! Nakon godina u kojima je tim iz Istanbula sve više napredovao, sezona 2019/2020. ostat će upamćena kao ona u kojoj je ovaj tim došao do prvog šampionskog pehara u svojoj zemlji.

Tokom cijele sezone Basaksehir je bio najbolji tim i na kraju je za titulu bila dovoljna pobjeda u pretposljednjem kolu protiv Kayserija. Pa iako je završeno rezultatom 1:0, mogao je Istanbul i izgubiti budući da Trabzon poražen d Konyaspora 3:4.

Kayseri, kojeg s klupe predvodi Robert Prosinečki, imao je veliki motiv, pošto je pretposljednji na tabeli, no protiv motivisanog Basaksehira nije mogao do boljeg rezultata.

Domaći su u 19. minuti odigrali sjajnu akciju koju je na kraju nakon povratne lopte realizovao kapiten Mahmut Tekdemir.

U prvom dijelu Edin Višća je promašio penal pa se na na odmor otišlo rezultatom 1:0.

U nastavku se više vremena posvetilo rješavanju tehničkih problema na stadionu Fatih Terim. Naime, u dva navrata je nestalo struje na stadionu, pa su se reflektori ugasili. Uslijedila su dva prekida, prvi od čak petnaestak minuta, dok je drugi trajao nešto kraće. Stoga, utakmica je završena nešto kasnije u odnosu na druge mečeve predzadnjeg kola turskog šampionata, piše SC Sport.

Tim našeg Edina Višće osvojio je tako prvu, historijsku titulu prvaka Turske. Potpuno zasluženo, ovaj tim je nakon dva plasmana na poziciju viceprvaka, osvojio šampionski pehar.

I ove sezone Višća je bio fantastičan, upisao je sjajan učinak od po 12 golova i asistencija, a u posljednjem kolu imat će šansu da to i popravi.