It's Coming Home: Englezi sjajnom predstavom savladali Njemačku i plasirali se u četvrtfinale Eura

Engleska i Njemačka danas su igrale derbi osmine finala Europskog prvenstva. Nakon ne baš uzbudljivog prvog poluvremena u drugom smo imali priliku vidjeti više uzbuđenja. Prvo je Raheem Sterling u 75. minuti nakon lijepe akcije doveo Engleze u vodstvo.

Izabranici Joachima Lowa počeli su nakon zaostatka vršiti pritisak, a kolosalnu priliku za izjednačenje propustio je realizovati Thomas Muler, koji se u 81. minuti našao sam ispred Pickforda. Međutim, poslao je loptu pored gola. Samo pet minuta kasnije, u 86. minuti Harry Kane je zabio za 2:0.

U četvrtfinalu Eura Englezi će igrati protiv boljeg iz duela Švedske i Ukrajine, koji je na rasporedu večeras od 21 sat.