Kazahstan u posljednjim trenucima susreta oteo pobjedu Zmajevima

U prilično čudnoj utakmici fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na Bilinom polju u Zenici odigrala neriješeno, 2:2 sa Kazahstanom.

Izabranici bugarskog selektora Peteva su u prvom dijelu promašili veliki broj izglednih prilika. Za to su kažnjeni u 51. minuti.

Očajno je odbrana reagovala na ubačaj iz kornera, a to je kaznio Kuat i pogodio za 0:1.

U 74. minuti je Pjanić iz penala poravnao na 1:1. Pokušavali su Zmajevi u finišu doći i do preokreta, a do istog i stižu golom Menala nakon kornera u 86. minuti.

Kada se činilo da ćemo slaviti, u 95. minuti iz slobodnjaka za 2:2 pogađa Zainutdinov.

Stadion Bilino polje. Gledalaca. 5.000. Sudija: Yigal Frid (Izrael). Žuti kartoni: Hadžikadunić, Džeko (BiH); Zainutdinov, Marochkin, Vassiljev (Kazahstan).

BiH: Šehić, Kolašinac (od 46. Ćivić), Ahmedhodžić, Saničanin, Hadžikadunić (od 67. Menalo), Stevanović, Cimirot, Nalić (od 54. Gojak), Pjanić, Demirović (od 79. Prevljak), Džeko.

Kazahstan: Shatskiy, Vorogovskiy (od 84. Taykenov), Maliy, Marochkin, Bystrov, Kuat, Logvinenko, Tagybergen, Vassiljev (od 83. Orazov), Zhukov i Shushenachev (od 57. Zainutdinov).