Keane: Ako svi budu plesali kao Brazilci utakmice će trajati tri dana

Hrvatska i Brazil od 16 sati igraju u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva. Hrvatska je u osmini finala nakon penala izbacila Japan. Dok je Brazil pobijedio Južnu Koreju 4:1. Već nakon 36 minuta vodio je 4:0 golovima Viniciusa Juniora, Neymara, Richarlisona i Lucasa Paquete.

Brazil pobjeđuje, Brazilci plešu

Brazilske zvijezde golove su slavile plesom. Plesali su dugo nakon golova, a u jednoj proslavi pridružio im se i selektor Tite. To se baš nije svidjelo Royu Keaneu. On je nakon utakmice rekao da ne može vjerovati šta gleda. Tvrdi da takvim stvarima nije mjesto na terenu za vrijeme utakmice.

Oglasio se i dan uoči utakmice Hrvatske i Brazila.

"Ne razumijem kako selektor može plesati dok utakmica još traje, a ima protivničkog izbornika deset metara od sebe. Riječ je o poštovanju. Plešite nakon toga u svlačionici ili noćnom klubu", rekao je legendarni kapiten Uniteda.

Brazil
Roy Keane - nije oduševljen plesom Brazilaca

"Ali zašto je u redu da to Brazil radi za vrijeme utakmica? Ako svi zaplešu nakon gola, utakmice će trajati tri dana. Ma znate šta bi trebalo? Kada treneri dobiju profesionalnu licencu, onda bi im trebalo pokazati kako malo zaplesati sa strane. Zaboravite taktiku", ironičan je bio Keane.

Put do četvrtfinala

Brazilci će danas imati novu priliku za ples protiv uvijek neugodne Hrvatske. A u nastavku podsjetite se na put do četvrtfinala koji su ove selekcije prošle.

Hrvatska je prošla grupu s dva remija i jednom uvjerljivom pobjedom. Na otvaranju je odigrala 0:0 protiv Maroka, potom svladala Kanadu 4:1, a onda s Belgijom odigrala 0:0. To joj je u borbi za četvrtfinale donijelo Japan. A Hrvatska je prošla dalje u drami izvođenja jedanaesteraca uz sjajnu predstavu Dominika Livakovića. Bilo je 1:1 (3:1).

Brazil, prvi favorit SP-a, osvojio je grupu G pobjedama protiv Srbije (2:0) i Švicarske (1:0). A u posljednjem kolu, s drugim sastavom, izgubio je utakmicu protiv Kameruna (0:1). Uvjerljivom pobjedom (4:1) stigao je do četvrtfinala i ogleda s Hrvatskom.