Klopp o svom igraču od 100 miliona eura: Pluća su mu skoro eksplodirala

U četvrtak će biti tačno mjesec otkako je Liverpool potvrdio da je iz Benfice doveo napadača Darwina Nuneza. Protekle je sezone bio jedan od najboljih strijelaca u Evropi, postigao je 34 pogotka za portugalski klub. Transfer, prema nagađanjima engleskih medija, vrijedan je ukupno 100 miliona eura s bonusima, a pred Nunezom su velika očekivanja. Menadžer momčadi Jürgen Klopp osvrnuo se na njegovo uklapanje u momčad.

Ciklus pripremnih utakmica za nadolazeću sezonu u Tajlandu međusobnim su ogledom započeli Manchester United i Liverpool, a United je pobijedio s visokih 4:0. Na ispunjenom stadionu Rajamangala United je postigao tri pogotka u prvom, a zatim potvrdio pobjedu jednim golom u drugom dijelu.

Treba reći da je novi strateg Uniteda Erik ten Hag odlučio od prve minute izvesti najjače raspoložive snage, dok je Liverpool imao drugačiji plan. Jurgen Klopp sastavio je tri momčadi od kojih je svaka dobila trećinu utakmice, pa su tako za Liverpool zaigrala 32 igrača - samo su vratari Alisson i Adrian dobili po poluvrijeme. Igrao je i Nunez otprilike pola sata na kraju utakmice.

"On je devetka koja može igrati i na krilu. Vidjet ćemo na kojoj će biti poziciji. Ali ono što ste mogli vidjeti jest da ga suigrači već traže. Nakon trećeg sprinta pluća su mu bila blizu toga da eksplodiraju. Gotovo da smo ga ubili tim loptama, ali otvarao se i dečki su mu željeli dodavati. Bio je opasan", rekao je Klopp o Nunezu.

Nunez je karijeru započeo u Atletico Penarolu. Njegov je talent prepoznala španska Almeria, u kojoj je igrao prije nego što je potpisao za Benficu. Navodno ga je Barcelona htjela dovesti dok je igrao za Almeriju za osam miliona eura, no ipak se odlučila za Luuka de Jonga. Nunez će postati treći Urugvajac u povijesti koji je igrao za Liverpool, nakon Sebastiana Coatesa i Luisa Suareza.