Kloppova lekcija Interu: Klupa i treneri također donose pobjedu

Loše prvo poluvrijeme engleskog Liverpoola na gostovanju kod Intera u srijedu navečer nije bilo dovoljno da ih spriječi da upišu veliku pobjedu (2:0) nad prvakom Italije u prvom meču osmine finala evropske Lige prvaka u nogometu.

Trener Redsa Jurgen Klopp može slobodno preuzeti mnogo zasluga za takav ishod koji je umnogome posljedica njegovih promjena u igri tokom gostovanja u Milanu. Revanš je 8. marta u Liverpoolu.

Roberto Firmino bio je jedan od rezervnih igrača koji su napravili veliku razliku (postigao prvi gol), ali njegov ulazak nije bio jedini pravi potez njemačkog stručnjaka koji je napravio niz izmjena u drugom poluvremenu kako bi Redse doveo do trijumfa.

Ponovo se pokazalo da klupe pobjeđuju u nogometu, a Liverpool je ove sezone opet pokazao dubinu kojom raspolaže u ekipi, prenosi "Marca".

S Trentom Alexander-Arnoldom i Andyjem Robertsonom, Liverpool ima sjajne igrače na bokovima. Imali su oni i svoje bitke u odbrani, ali su bili fenomenalni u napadu. Toliko su bili dobri da su čak izvodili i prekide.

Inter je bio blizu pogotka, ali Lautaro Martinez ove sezone ima užasnu realizaciju u Ligi prvaka. Argentinac nije zabio niti jedan pogodak u Evropi, dok i reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko ima "svoje komplikacije u kontinentalnim nastupima", konstatira "Marca".