Ko je Albanac koji je jučer zabio hat-trick za Barcelonu?

Barcelona je počela predsezonu ubjedljivim trijumfom nad Gimnasticom 4-0 na stadionu Johan Cruyff.

Ronald Koeman je izveo mlađahnu ekipu, izuzetak su bili Miralem Pjanić, Gerard Pique i Sergi Roberto.

No, na terenu je u drugom poluvremenu zablistao Rey Manaj, 24-godišnji Albanac koji igra za Barcelonu B.

Manaj je prvo u 60. minuti postigao golčinu za 1:0, dok je u samom finišu meča uspio da zabije još dva gola.

Albanski fudbaler je član Barcelone od 2020. godine, ali nikada nije zaigrao za prvi tim.

Zapravo je prije par dana objavljeno da je na prodaju, no čini se da nakon ovakve partije od toga nema ništa.

Navijači su bili oduševljeni viđenim i komentarima na društvenim mrežama jasno dali do znanja kako zaslužuje ostati.

U dresu reprezentacije Albanije debitovao je 2015. godine i uspio je odigrati 24 utakmice, te postići šest golova.