Kolaps nakon poluvremena: Chiellini optužio Pjanića i Mandžukića za poraz u finalu Lige prvaka

Ne stišava se bura koju je proizvela autobiografija Giorgia Chiellinija, u kojoj je govorio i o čuvenom finalu Lige šampiona iz 2017. i porazu od Reala 4:1, gdje indirektno krivi Mandžukića i Pjanića za poraz. Juventus je odigrao dobro prvo poluvrijeme, ali je onda u drugom uslijedio kolaps.

Nema šta puno da se govori o tom finalu. Ništa posebno se nije dogodilo na poluvremenu, jednostavno smo bili umorni. Izgubili smo zbog premorenosti, Mandžukić nije mogao da hoda, kao ni Pjanić”, napisao je Chiellini.

To je posebno nevjerovatno ako se uzme u obzir pauza koja je nakon kraja prvenstva uslijedila do pomenutog finala u Kardifu.

Mario Mandžukić je postigao jedini gol za Juventus za 1:1, gol koji je ušao u anale Lige šampiona, a kao krivci za debakl najčešče se apostrofirala odbrana, posebno Leonardo Bonucci.