Konferencijska liga / Velika pobjeda Zrinjskog. Janković pogodio direktno iz kornera!

Nogometaši Zrinjskog večeras su u Mostaru protiv kazahstanskog Tobola igrali prvi meč trećeg kola kvalifikacija Konferencijske lige UEFA. Mostarci su slavili sa 1:0 i tu će prednost braniti u revanšu.

Pobjednički gol za Zrinjski u 76. minuti postigao je Niko Janković i to udarcem direktno iz kornera!

Gosti su preko Deblea u prvom poluvremenu pogodili prečku, da bi od 54. minute Mostarci ostali sa igračem manje, jer je Ćorluka dobio drugi žuti karton, automatski i crveni.

(Foto: AA)

Od 84. minute i gosti su ostali sa igračem manje, isključen je Tomašević.

Revanš je za sedam dana u Kazahstanu.

Prvak BiH, ukoliko eliminira ekipu Tobola, u borbi za grupnu fazu ovog takmičenja igrao bi s poraženim iz susreta trećeg pretkola Evropske lige Olympiacos (Grčka) - Slovan Bratislava (Slovačka).