Kup BiH: Loš dan za Tuzlake. Pobjede Sarajeva i Borca

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su večeras na Koševu ekipu Slobode iz Tuzle sa 2:0, u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.

Domaći fudbaleri su golovima na početku oba poluvremena došli do trijumfa i velike prednosti uoči revanša u Tuzli.

Igrača Sarajeva veći dio meča diktirali su tempo i stvarali prilike, dok su i gosti u nekoliko navrata uspjeli da zaprijete, ali je odbrana Sarajeva bila na visini zadatka.

Sarajevo je povelo već u 4. minuti golom Čatakovića, koji je dobro reagirao na odbijenu loptu nakon kornera i sa pet metara zatresao mrežu.

Do kraja poluvremena obje ekipe imale su po nekoliko prilika a Sarajevo je postiglo još jedan pogodak koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije. U 40. minuti trener Slobode Mladen Žižović dobio je crveni karton zbog prigovora.

Drugo poluvrijeme počelo je pogotkom Sarajeva. Dupovac je šutirao, lopta se odbila do Ahmetovića koji je sa nekoliko metara šalje pod prečku.

U nastavku meča Tuzlaci su pokušali uvođenjem iskusnih Veselinovića i Hisejinovića pojačati napad i pokušati ozbiljnije zaprijetiti golu domaće ekipe, ali većih opasnosti za gol Sarajeva nije bilo.

Uzvratni meč na rasporedu je za dvije sedmice u Tuzli.

Osim meča na Koševu danas su odigrane još dvije utakmice četvrtfinala Kupa BiH. Igman iz Konjica savladao je Zvijezdu sa 1:0, dok je Borac u gostima pobijedio Tuzla City također sa 1:0.

U posljednjem meču četvrtfinala od 19 sati u Mostaru igraju Velež i Široki Brijeg.