Kvalifikacije za EURO: Kazahstan šokirao Dansku

Kazahstan je u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. pobijedio nakon preokreta Dansku 3:2 (0:2) u Astani.

Danci su na gostovanje stigli kao ogromni favoriti. To su opravdali u prvom poluvremenu. Tada su vodili 2:0 golovima Hojlunda (21, 36).

Kazahstanci se nisu predavali. Napravili su nevjerovatan preokret u drugom poluvremenu, prenosi HRT.

Prvo je Zaynutdinov iz penala u 73. minuti smanjio zaostatak da bi Tagybergen izjednačio na 2:2 u 86. minuti.

Za veliku ludnicu na stadionu pobrinuo se Aymbetov tri minute kasnije pogotkom za 3:2.

Strijelac pobjedničkog pogotka požutio je zbog slavlja. Sedam minuta kasnije dobio je i drugu opomenu pa je Kazahstan završio utakmicu s igračem manje.

Danska je na ljestvici FIFA 18. reprezentacija svijeta, a Kazahstan je 115.