Baraž za Svjetsko prvenstvo. Ukrajina savladala Škotsku, još samo jedna prepreka do Katara

Fudbalska reprezentacija Ukrajine u utakmici polufinala play-offa za Svjetsko prvenstvo 2022. godine večeras je na Hampden Parku u Glasgowu savladala selekciju Škotske rezultatom 3:1 i plasirala se u finale, javlja Anadolu Agency (AA).

Golove za Ukrajince su postigli Andriy Yarmolenko u 33, Roman Yaremchuk u 49. i Artem Dovbyk u petoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Jedini strijelac za reprezentaciju Škotske bio je Callum McGregor u 79. minuti.

Utakmica polufinala play-offa za Svjetsko prvenstvo zbog ruske invazije je prolongirana s marta za juni.

Reprezentacija Ukrajine će u finalu 5. juna igrati u Cardiffu protiv Velsa, koji je ranije izbacio Austriju pobijedivši sa 2:1.

Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine održat će se od 21. novembra do 18. decembra.