Lana Pudar nezaustavljiva: Izborila novo finale na juniorskom EP i postavila rekord BiH

Lana Pudar, supertalentovana bosanskohercegovačka plivačica, plasirala se u finale Evropskog prvenstva za juniore u disciplini 50 metara leptir.

Mlada bh. plivačica nastavila je oduševljavati, a današnju polufinalnu trku završila je na prvom mjestu sa vremenom 26:46 sekundi. Time je postavila novi rekord naše zemlje u disciplini 50 metara leptir.

Jedina plivačica koja je bila brža mlade Mostarke bila je Daria Klepikova, koja je sa vremenom 26.27 sekundi pobijedila u drugoj polufinalnoj utrci.

Finalna trka je u subotu sa početkom u 18 sati, a podsjetimo da je Lana u četvrtak osvojila srebrenu medalju u disciplini 200 metara leptir. Vrijedi istaći da je to disciplina u kojoj se nije takmičila od 2019. godine.