Lana Pudar peta na svijetu!

Lana Pudar osvojila je peto mjesto u finalu Svjetskog prvenstva u plivanju u 25-metarskim bazenima u disciplini 200 metara delfin.

Šampionat se održava u australskom Melboruneu.

Lana je kroz cilj prošla sa vremenom od 2:05,23.

Titulu prvakinje svijeta osvojila je Amerikanka Dakota Luther sa 2:03,37.

Druga je bila njena zemljakinja Hali Flickinger (2:03,78). Bronzane medalje domogla se Australka Elizabeth Dekkers (2:03,94).

Bolje vrijeme od Lane postigla je još četvrtoplasirana Helena Bach iz Danske (2:04,41).

Lana Pudar: Ima evropsku titulu

Riječ je o disciplini u kojoj je 16-godišnja Mostarka u augustu postala i evropska seniorska prvakinja.

Lana je u kvalifikacijama isplivala vrijeme od dvije minute i 5,87 sekundi. To je bio osmi najbolji rezultat u kvalifikacijama.

Inače, Pudar je SP otvorila nastupom u disciplini 100 metara slobodnim stilom. Sa rezultatom 54,76 sekundi zauzela je šesto mjesto u svojoj kvalifikacionoj grupi.

Bila je ukupno 33. ukupno i nije se uspjela plasirati u polufinale.

Na redu još jedan nastup

Lana će učešće na prvenstvu završiti u utrci na 100 metara delfin. Kvalifikacije u ovoj disciplini su u noći sa petka na subotu u 2:08 sati.

Polufinalne utrke na programu su 10:11 i 10:16 sati. Finale će se održati u nedjelju u 9:35 sati.