Legenda italijanskog fudbala oduševljen Džekinom igrom: On je napadač kojeg svi žele

Edin Džeko je sa dva gola bio junak u sinoćnoj pobjedi Intera nad ukrajinskim Shakhtarom iz Donjecka (2:0) kojom se italijanski klub približio plasmanu u osminu finala evropske Lige prvaka iz grupe D.

Naš nogometni reprezentativac mrežu gostiju zatresao je u 61. i 67. minuti te dobio nagradu za najboljeg igrača meča petog kola. S ova dva pogotka Džeko je došao do jubileja – sada ima 50 golova u UEFA-inim takmičenjima. Dijamant je to ravnomjerno podijelio, 25 u Ligi prvaka, 25 u Evropskoj ligi.

Luca Toni, legendarni italijanski fudbaler, nahvalio je našeg kapitena, prenose italijanski mediji. Toni je nahvalio i Inter.

Luca Toni, legendarni italijanski fudbaler, nahvalio je našeg kapitena

„Ponovo je Inter odlično otvorio prvenstvo, odigrao odličnu utakmicu i dominirao. Već u prvom poluvremenu Edin Džeko je imao nekoliko dobrih šansi, a onda je u drugom poluvremenu zaista odlično odigrao. To je tim koji dobro radi i to pokazuje da su odigrali odličnu utakmicu.

Treba pohvaliti Inter, prodajom Romelua Lukakua su puno zaradi, a uhvatili su napadača kao što je Džeko koji može promašiti koji gol, ali on postiže golove, veže tim i tjera ih da igraju dobro. On je napadač kojeg svi žele da imaju", kazao je Luca Toni.