Leipzig izbacio Atletico Madrid iz Lige prvaka

Fudbaleri RB Leipziga su u četvrtfinalu Lige prvaka u Lisabonu savladali Atletico Madrid rezultatom 2:1 te izborili plasman u polufinale.

Leipzig je poveo u 51. minuti golom Danija Olma, a Atletico je izjednačio u 71. preko Joaa Felixa iz penala.

Ekipa Leipziga je u 88. minuti uspjela povesti s 2:1 pogotkom Tylera Adamsa. Fudbaleri Atletica su do kraja pokušavali doći do gola ali se rezultat nije mijenjao pa je njemački klub izborio veliko polufinale.

Istovremeno fudbaleri Paris Saint-Germaina (PSG) su u srijedu u dramatičnoj završnici u četvrtfinalu Lige prvaka savladali Atalantu rezultatom 2:1 te izborili plasman u polufinale.

Liga prvaka je sredinom marta zbog pandemije koronavirusa odgođena, a završnica se igra u Lisabonu.

Zbog pandemije koronavirusa i novonastalih okolnosti, UEFA je promijenila format odigravanja nokaut faze pa se tako više neće igrati po dvije utakmice nego samo po jedna, od četvrtfinala do kraja turnira.

Također, kako bi se izbjegla putovanja i minimalizirao rizik od širenja zaraze, odlučeno je da će se svi mečevi odigrati u jednom gradu, u portugalskoj prijestolnici Lisabonu. Sve utakmice bit će odigrane na dva stadiona portugalskih velikana Benfice i Sportinga, Luzu i Jose Alvaladeu.

Preostali četvrtfinalni parovi su Barcelona – Bayern, te Manchester City - Lyon.

Polufinalni mečevi su na rasporedu 18. i 19. augusta, a finale 23. augusta.