Lewandowski je sinoć ušao u historiju Bundeslige. Uspio je ponoviti nešto što je samo on napravio

Bayern, aktuelni prvak i lider, preokretom je pobijedio posljednji Greuther Fuerth (4:1) u 23. kolu Bundeslige.

Pri tome je njegov najbolji strijelac ušao u historiju. Goste je u 42. minuti u prednost doveo njihov najbolji strijelac Branimir Hrgota, ali u nastavku je Bayernu preokret donio Lewandowski s dva gola. Za Bayern su još zabili Griesbeck u vlastitu mrežu te Choupo-Moting.

Drugim golom, koji je postigao sjajno glavom iz teške pozicije, u padu prema natrag, Lewandowski je u 23. prvenstvenoj utakmici sezone postigao 28 gol.

To je do sada uspjelo samo jednom igraču u historiji njemačkog prvenstva. Robertu Lewandowskom, koji je prošle sezone u 23 kola zabio 28 golova. Sezonu je završio s 41 golom.