Lewandowski savršenim hat-trickom postao drugi strijelac Bundeslige svih vremena

Robert Lewandovski savršenim hat-trickom u samo 22 minute odveo je Bayern do pobjede 4:0 protiv Stuttgarta, iako su od 12. minute igrali s igračem manje nakon isključenja Daviesa.

Bayern je vratio prednost na četiri boda na vrhu Bundeslige nad RB Leipzigom, koji je u petak u Bielefeldu svladao Arminiju 1:0.

Poljski stroj za golove u 18. minuti je desnom nogom zabio za vodstvo Bavaraca, a minutu nakon što je Gnabry povisio na 2:0, zabio je i glavom. Treći je gol postigao u 39. minuti ljevicom i tako dovršio savršeni hat-trick.

S ova tri gola izjednačio se s Klausom Fischerom na drugom mjestu bundesligaških strijelaca svih vremena. Obojica su zabila po 268 golova, ali Lewi je za to trebalo 190 utakmica manje, njih 345. Prvi je Gerd Müller s 365 pogodaka.

Lewandowski sad ima 35 golova u Bundesligi i nedostaje mu još pet da izjednači Müllerov rekord iz sezone 1971./72.