Liga nacija: Srbija bolja od Slovenije, Portugal pregazio Švicarsku, Španci se spasili u 90. minuti

Srbija i Slovenija na beogradskoj Marakani odigrale su susret drugog kola Grupe 4 na B razini UEFA-ine Lige nacija koji je završio 3:1 u korist domaćina. Srbi su došli u vodstvo preko najboljeg strijelca u historiji reprezentacije Aleksandra Mitrovića, ali izjednačenje je Slovencima donio bivši dinamovac Petar Stojanović prekrasnim lobom u 30. minuti.

Početkom drugog dijela Sergej Milinković-Savić vratio je Srbiju u vodstvo, a njihovu pobjedu potvrdili su Luka Jović i Nemanja Radonjić u posljednjih desetak minuta. U istoj grupi Norvežani su u skandinavskom derbiju s 2:1 u gostima bili bolji od Šveđana. Oba pogotka za goste postigao je sjajni Erling Haaland.

Portugalci su došli do prve pobjede u Grupi 2 elitne razine UEFA-ine Lige nacija. Žrtva Cristiana Ronalda i društva bili su Švicarci koji su u Lisabonu poraženi s uvjerljivih 4:0. Domaćine je u vodstvo doveo William Carvalho, a nakon dva gola Cristiana Ronalda konačni rezultat postavio je Joao Cancelo.

Španci ni u drugom kolu nisu mogli do pobjede, nakon remija s Portugalcima bodove su podijelili i s Česima na Slavijinom stadionu u Pragu. Nakon što je Gavi poništio vodeći pogodak Jakuba Pešeka, Čehe je u vodstvo doveo napadač moskovskog Lokomotiva Jan Kuchta lijepim lobom u 66. minuti. Domaćini su umalo slavili, ali je goste poraza spasio Inigio Martinez u 90. minuti.