Liga prvaka: Bayern pregazio Viktoriju Plzen

Bayern iz Minhena je večeras na domaćem terenu deklasirao Viktoriju Plzen u prvom meču trećeg kola grupe C Lige prvaka.

Bavarci su već u sedmoj minuti preko Sanea došli do vodstva, a samo šest minuta kasnije novi pogodak za njemački tim postiže Serge Gnabry.

Na novi gol Bayerna nije se moralo puno čekati, već u 21. minuti Sadio Mane pogađa za veliko vodstvo Bavaraca sa kojim se otišlo na poluvrijeme.

Na početku drugog dijela meča Bayern je ponovo krenuo snažno, Sane postiže novi pogodak u 51. minuti, da bi konačnih 5:0 postavio Choupo-Moting u 59. minuti.

Bayernu je ovo treća pobjeda u isto toliko mečeva, dok je Plzenu ovo treći poraz. U derbi susretu ove grupe večeras se sastaju Inter našeg Edina Džeke i Barcelona, bh. reprezentativac će taj meč početi sa klupe.