VIDEO Liga prvaka: Pobjeda Intera, Džeko strijelac i asistent. Dijamant nastavio nestvarni niz protiv današnjeg rivala!

Edin Džeko postigao je vodeći gol za italijanski Inter u Ligi prvaka na gostovanju kod Viktorije Plzen.

Napadač "Zmajeva" pogodio je mrežu domaćina u 20. minuti. Trenutno je poluvrijeme u Češkoj. Bio je to njegov deveti gol u šest mečeva protiv ekipe iz Plzena u evropskim takmičenjima.

Džeki je ovo 26. pogodak u Ligi prvaka, 13 godina nakon što je debitirao u elitnom nogometnom takmičenju.

U drugom poluvremenu, Edin je u 71. minuti asitirao za vodstvo Intera od 2:0, što je bio konačni rezultat. Strijelac je bio Denzel Dumfries.

Interu je ovo prvo pobjeda nakon poraza na startu grupe C od njemačkog Bayerna (0:2). Od 21 sat u ovoj grupi Bayern dočekuje špansku Barcelonu.