Liga prvaka / “Građani” protiv Reala za veliko finale, Liverpool po 12. put u polufinalu!

Odigrana su preostala dva meča četvrtfinala evropske nogometne Lige prvaka u kojima su se sastali Atletico Madrid (Španija) i Manchester City (Engleska) te Liverpool (Engleska) i Benfica (Portugal).

"Građani" su u Madrid stigli s minimalnom prednošću od 1:0 iz prvog susreta, dok je Liverpool na Anfieldu branio 3:1 sa gostovanja u Portugalu.

"Građani" su u još jednom tvrdom meču odbranili prednost iz prvog susreta te sa 0:0 osigurali polufinale gdje ih čeka još jedan madridski klub, onaj slavniji, Real! Ekipa trenera Pepa Guardiole niti u jednom duelu nokaut faze ove sezone Lige prvaka, a bilo ih je četiri, nije primila pogodak.

Liverpool je u revanšu remizirao sa poertugalskim klubom (3:3) i po 12. put izborio polufinale elitnog takmičenja.

ATLETICO MADRID - MANCHESTER CITY 0:0

Gosti bi trebali biti zadovoljniji nakon prvog dijela, jer su domaće ograničili na samo jedan pokušaj.

Imali su 70% posjeda i zadali probleme odbrani Atletica, jer vode sa vode 8:1 u udarcima.

Detalj sa meča u Madridu

Atletico u finišu utakmice sve karte baca na napad. Trostruka izmjena u 69. minuti za domaće, izašli su Grizemann, Lodi i Koke, ušli su Correa, De Paul i Carrasco.

U sudačkom vremenu, izbila je gužva. Igrači su su se umalo potukli, bilo je svega i susret je prekinut na nekoliko minuta, a domaći igrač Felipe je isključen. Sudac je zbog toga pokazao čak devet minuta nadoknade drugog poluvremena.

Pobjednik ovog duela u polufinalu se sastaje sa Realom iz Madrida.

LIVERPOOL - BENFICA 3:3

Konate 21, Firmino 55, 65 - Goncalo Ramos 32, Yaremshuk 73, Nunez 82

Sa 20 godina i 297 dana, Goncalo Ramos je drugi najmlađi igrač koji je zabio gol u nokaut fazi Lige prvaka za Benficu nakon Nelsona Oliveire (20 godina, 211 dana protiv Zenita 2012.).

U drugom poluvremenu, Roberto Firmino je sa dva gola praktično potvrdio proboj u polufinale. Roman Yaremchuk je u 73. minuti smanjio na 2:3.

Desetak minuta ,asoinjue, Nunez je pogodio za 3:3, ali su gosti i dalje dva gola u minusu iz prvog meča. Susret na Anfieldu je i završen rezultatom 3:3.