Gotovi mečevi Lige prvake: Majstorija Mbappea presudila Realu! City već osigurao plasman među osam

Odigrane su prve dvije utakmice osmine finala Lige prvaka u nogometu. Paris Saint Germain je slavio sa 1:0 protiv Reaql iz Madrida, dok je Manchester City kao gost razbio ekipu Sportinga iz Lisabona sa 5:0.

Nakon pola sata, u "finalu prije finala", francuski Paris Saint Germain i španski Real Madrid igrali su bez golova. PSG je imao inicijativu, no jedinu pravu šansu propustio je Kylian Mbappe.

Engleski Manchester City potvdio je status favorita, jer je rano poveo sa 3:0 (Mahrez 7, Bernardo Silva 17, Foden 32) u gostima protiv portugalskog Sportinga iz Lisabona. Citya je iz tri šanse postigao tri gola.

Realov veznjak Casemiro je dobio žuti karton u 37. minuti i neće ga biti u revanšu u Madridu.

Silva slavi pogodak Cityja (Foto: UEFA)

Bernardo Silva je u 44. minuti svojim drugim golom pogodio za 4:0 za City. Real je držao nulu na poluvremenu u Parizu. "Kraljevi" su šutirali samo jednom na gol PSG-a.

Sterling je svojim pogotkom u 57. minuti povisio na 5:0 za "Građane" u Lisabonu. City je praktično već osigurao plasman među osam najboljih u elitnom evropskom takmičenju.

Drugi dio u Parizu počeo je šansama PSG-a, ali golman Courtois spašavao Real. U 61. minuti sviran je penal za PSG, Carvajal je srušio Mbappea. Lionel Messi nije iskoristio penal, Courtois mu je odbranio.

Ovo je već osmi Messijev uzastopni meč protiv Reala u kojem "Kraljevima" ne uspijeva postići gol. Za ulazak u igru kod PSG-a pripremao se i slavni Brazilac Neymar. Ušao je oporavljeni Neymar umjesto Di Marie. Ovo je njegov prvi nastup od novembra.

Napad su osvježaili i gosti. Real je u vatru gurnuo Hazarda, izašao je Vinicius. Neymar je imao odličnu šansu u 87. minuti, ali je šutirao pored gola. I kad se očekivao kraj, Mbappe je pogodio u sudačkoj nadoknadi! PSG na revanš ide sa golom prednosti.

Revanši su na rasporedu 9. marta u Madridu i Manchesteru. U Ligi prvaka više ne vrijedi pravilo gola u gostima.

PARIS SAINT GERMAIN - REAL MADRID 1:0

PSG: Donnarumma - Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Mendes - Danilo (87. Gueye), Paredes, Verratti - Mbappe, Messi, Di Maria (72. Neymar).

REAL: Courtois - Carvajal (72. Vazquez), Militao, Alaba, Mendy - Modrić (82. Valverde), Casemiro, Kroos - Vinicius (82. Hazard)), Benzema (87. Bale), Asensio (72. Rodrygo).

SPORTING LISABON - MANCHESTER CITY 0:5

SPORTING LISABON: Adan - Inacio, Coates, Reis - Porro (82. Neto), Palhinha, Nunes, Esgaio - Goncalves (50. Ugarte), Paulinho, Sarabia.

MANCHESTER CITY: Ederson - Stones (61. Zinchenko), Dias, Laporte (84. Ake), Cancelo - Silva (85. Delap), Rodri (73. Fernandinho), De Bruyne - Mahrez, Foden (61. Gundogan), Sterling.