Liga prvaka / Veličanstvena utakmica odigrana na Etihadu. Real je i dalje u igri, Cityju nemir unosi jedan porazan podatak…

Kada su se prije šest godina engleski Manchester City i španski Real Madrid susreli na istom stadionu u istoj fazi istog takmičenja (polufinale evropske nogometne Lige prvaka), meč je završen bez golova.

Međutim, u utorak navečer, šanse da se to ponovi pale su u vodu već nakon dvije minute, kada je Kevin de Bruyne doveo "Građane" u vodstvo. Gabriel Jesus je povisio na 2:0 u 11. minuti, što su dva najbrža gola koja su "Kraljevi" primili u svojoj dugoj historiji u elitnom takmičenju.

Revija golova

Uslijedio je buran nastavak u kojem je palo još pet golova. Na kraju je bilo 4:3 za City koji će u revanšu 4. maja u Madridu braniti gol prednosti.

"Prvih 20 minuta bili smo tako, tako dobri, način na koji smo pritiskali i kontrolirali igru. Nažalost, nismo uspjeli iskoristiti prednost od dva gola koju smo imali.

To je Liga prvaka: susrećete se s najboljim ekipama", rekao je veznjak domaćih "Građana" Bernardo Silva, strijelac jednog gola.

Benzema je postigao dva gola

Ova utakmica će ostati zapamćena kao jedna od najuzbudljivijih na Cityjevom stadionu Etihad.

U eri trenera Pepa Guardiole bilo je i 5:3 protiv Monaca i 4:3 protiv Tottenhama, ali je City na kraju izgubio oba ta meča. Hoće li treća biti sreća?

Cityju nadu uoči revanša budi činjenica da bi Španac Guardiola mogao postati prvi trener koji je čak u tri navrata izbacio Real iz Lige prvaka, savladavši ih u polufinalu u sezoni 2010/2011. sa njegovim ljutim rivalom Barcelonom i u osmini finala sa Cityjem prije dvije godine.

Odluka u Madridu

S druge strane, Real najviše računa na Karima Benzemu.

Fantastični napadač je postigao dva gola na Etihadu i sada ima ukupno čak 14 u tekućoj sezoni elitnog takmičenja.

"Poraz nikada nije dobar jer smo stvarno uzbuđeni zbog Lige prvaka. Najvažnije je da se nikada ne predajemo, svi smo u ovome do kraja. Moramo ići na Bernabeu. Trebat će nam naši navijači kao nikad da učinimo nešto čarobno, a to je pobjeda", rekao je Benzema.

Francuzu je ovo bio 140. nastup u Ligi prvaka i čak 600. u dresu Reala u karijeri!

U drugom polufinalu, u srijedu od 21 sat, prvi meč će odigrati također engleski i španski rivali, Liverpool i Villarreal.