Liverpool je u finalu Lige prvaka

Liverpool je u finalu Lige prvaka. Momčad Jurgena Kloppa u pet minuta drugog poluvremena preokrenuli su utakmicu u svoju korist i od rezultata u kojem je Villareal vodio sa 2:0, došli su do izjednačenja. A onda je Mane u 74. minuti zabio i treći gol za Liverpool i odveo svoju ekipu u finale.

U prvoj polufinalnoj utakmici Liverpool je slavio protiv Villareala rezultatom od 2:0.

Liverpool će ove sezone igrati u finalu Lige prvaka protiv boljeg iz duela Manchester Cityja i Real Madrida. Villarreal je krenuo puno hrabrije nego u prvoj utakmci i odmah na početku im se to isplatilo. Dia je zabio nakon prve njihove akcije na utakmici. Estupinan je ubacio s lijeve strane, u sredini je pronašao Capouea, koji je vratio loptu prema sredini. Tu se Dia izborio za prostor i pospremio loptu u mrežu za iznenađujuće vodstvo domaćina u trećoj minuti. Pravi odgovor Liverpoola je izostao, Villarreal je većinu prvog dijela kontrolirao utakmicu.

Organizirano su se branili i izgledali vrlo sigurno u posjedu lopte. Pred kraj poluvremena zabili su i drugi pogodak. Capoue je u 41. minuti nakon odlične duge lopte stigao sve do gol-aut linije na desnoj strani, a onda lijevom nogom sjajno ubacio na Coquelina koji je ušao ispred Alexander-Arnolda i glavom zabio za povećanje vodstva Villarreala.

U drugom je dijelu ključna bila zamjena u momčadi Liverpoola. Klopp je izvadio nevidljivog Jotu, a uveo Luisa Diaza. U 62. je minuti krenuo preokret Redsa, u kojem im je svojim greškama dosta pomogao golman Villarreala Rulli.

Gol za 2:1 zabio je Fabinho. Veznjak Liverpoola vidio je da ga golman Villarreala Rulli cima da će izaći na povratnu loptu pa je opalio po golu. Rulli se nije stigao namjestiti i lopta mu je prošla kroz noge u gol.

Luis Diaz zabio je u 67. minuti za 2:2. Bila je to vrlo jednostavna akcija. Salah je ubacio s desne strane lijevom nogom, a Diaz je uspješno izbjegao zaleđe i našao se sam pred Rullijem. Kolumbijac je iz neposredne blizine zabio glavom, ponovo kroz noge golmanu Villarreala.

Sadio Mane je u 74. minuti završio preokret, ponovo uz pomoć Rulija. Mane je dobio odličnu loptu u prostor, a golman Villarreala je krivo procijenio i nije ju stigao presjeći. Nakon što je zaobišao golmana, Senegalac nije imao težak posao poslati loptu u mrežu za vodstvo Liverpoola.

Villarreal je utakmicu završio s desetoricom jer je Capoue dobio crveni karton nekoliko minuta prije kraja. Real Madrid i Manchester City igraju uzvratnu utakmicu sutra u 21 sat. City je u prvoj utakmici slavio 4:3.