Liverpool nastavlja da melje: Pao je i Everton, nastavlja se fantastična šampionska trka

Fudbaleri Liverpoola savladali su Everton sa 2:0 (0:0) u meču 34. kola Premijer lige.

Trka za šampionskom titulom u Engleskoj se nastavlja. Pobijedio je City, a dan kasnije slavio je i Liverpool i to protiv gradskog rivala u Merseyside derbiju. Uloga favorita je opravdana iako je Everton imao vrlo defanzivnu postavku od samog starta.

Lampard je "parkirao autobus" na "Anfieldu" i tražio je priliku iz kontranapada kojih je bilo nekoliko, ali nedovoljno da se stvori poveći broj konkretnijih situacija pred golom Alisona. Prvo poluvrijeme je bilo vrlo dosadno, kada je riječ o prilikama, ali je "varničilo" na terenu zbog pojedinih startova.

Prvo poluvrijeme, domaćin je završio sa čak 86 odsto posjedom lopte, a još impozantniji je podatak da je Everton imao svega 32 pasa u tom periodu igre. To je najmanji broj u Premijer ligi još od sezone 2012/2013.

U drugom dijelu, Liverpool je konkretizovao svoju dominaciju, ali za tako nešto bile su neophodne promjene. Klopp je poslije sat vremena igre uveo Divocka Origija i Luisa Diaza i to je momentalno donijelo boljitak. Belgijanac je učestvovao u akciji kod gola Robertsona kojem je asistirao Salah, a nešto kasnije je sve zapečaćeno preko upravo Origija kojem je atraktivno asistirao sjajni Diaz.

To je bio šesti Origijev gol protiv Evertona što ih čini njegovim omiljenim timom otkako je stigao u Liverpool.

Na taj način, Liverpool je nastavio da prati Manchester City u stopu i i nakon 33 odigrane utakmice, ova dva tima dijeli samo jedan bod!